Premiéra hry HAMLET ve Švandově divadle

Premiéra hry HAMLET ve Švandově divadle

 
 
7. 12. 2013 se koná od 19:00 ve Švandově divadle premiéra inscenace Hamlet. V hlavní roli s Patrikem Děrgelem, v režii Daniela Špinara. Tímto vás zveme na představení v lednu, která ještě nejsou vyprodaná a to 22.1. a 28.1. 2014.
 
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Lucie Kolouchová. Scéna: Iva Němcová. Kostýmy: Lucia Škandíková. Hudba: Petr Wajsar. Režie: Daniel Špinar.
 

 

Rodinné drama skandinávského ražení, tragédie velmi exponované, královské rodiny. Příběh chlapce, který ztratil otce a vlastně i matku, která se brzy po smrti manžela znovu provdala. V síních paláce, kde veškeré dění probíhá, je na všechny vidět, vše je vlastně zároveň veřejné. A mladý Hamlet svého otce miloval, miloval i krásnou a chytrou Ofélii, jenže pak se dozvěděl něco, s čím nelze dál žít. Nebo to jde, znát krutou pravdu a mlčet? A tak se může zdát, že se dánský princ zbláznil. V jeho šílenství je ale, jak říká královský komoří, metoda...

 

Události v kultuře na ČT přinesly před očekávanou premiérou Hamleta rozhovor s hercem Patrikem Děrgelem, režisérem Danielem Špinarem a také ukázku z generální zkoušky. V odkazu můžete reportáž i rozhovor zhlédnout.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097206490-udalosti-v-kulture/213411000121206/video/