Premiéra hry Podivný případ se psem (Simon Stephens) v Městském divadle Kladno

Simon Stephens podle románu Marka Haddona:

PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM

 

REZERVOVAT: http://www.divadlokladno.cz/index.php?page=210&id=134

Nejmladší detektiv v historii! Matematický génius, který ale nerozumí lidským citům, najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa a rozhodne se, že sám vypátrá pachatele. 
Humorný a dojemný příběh patnáctiletého Christophera, který objeví v noci na zahradě u sousedů zabitého psa. Obdivovatel Sherlocka Holmese se rozhodne vést vlastní detektivní vyšetřování, tak jako jeho vzor ve slavném Psovi baskervillském. Je neobyčejně nadaný, mimořádně vyniká v počtech, ale v každodenním světě je ztracený. Nikdy si sám netroufnul jít dál než na konec ulice, nesnáší, když se ho někdo dotýká, a k cizím lidem je nedůvěřivý. Detektivní pátrání ho přivede na dobrodružnou cestu, která obrátí jeho svět vzhůru nohama. A během vyšetřování rozkryje nejednu záhadu, nejen kolem případu se psem, ale také kolem své rodiny...  
Divadelní adaptaci světového bestselleru Marka Haddona z repertoáru Královského národního divadla v Londýně uvádí Městské divadlo Kladno v exkluzivní české premiéře.

Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Zuzana Mazačová. Hudba:David Rotter. Režie: Petr Štindl.

Hrají:
Christopher Štěpán Benoni / Siobhan Marie Štípková / Ed Zdeněk Velen / JudyGabriela Míčová / Paní Alexanderová a další role Zuzana Mixová / Paní Shearsová, Paní Gascoynová a další role Alena Štréblová / Thompson, Rhodri, Muž za okýnkem, Roger a další role Tomáš Petřík / Reverend Peters, 2. policista, Muž s ponožkami a další role Peter Varga / Policistka, Číslo 44, Punkerka a další role Šárka Opršálová