Premiéra nové rozhlasové inscenace tragédie: JULIUS CAESAR

Hru si lze poslechnout do pátku 2.5.2014 online na tomto odkazu: http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zprava/william-shakespeare-julius-caesar--1341298

 

U příležitosti výročí 450 let od narození velkého dramatika W. Shakespeara uvádí stanice ČRo Vltava historicky první nastudování tragédie Julius Caesar. Režie se ujal překladatel hry Jiří Josek, který svěřil titulní úlohu Aloisovi Švehlíkovi. 


Český rozhlas se na výročí připravil již minulý rok, kdy v karlínském studiu vznikala nová inscenace tragédie Julius Caesar. Stálé posluchače jistě zaujme již jméno režiséra, kterým je tentokrát překladatel Jiří Josek. Vlastní překlad tragédie pro rozhlas také sám adaptoval a ke spolupráci přizval i herce, kteří měli doposud malou nebo žádnou zkušenost s rozhlasem. 

Sázka na méně známé hlasy režisérovi vyšla, například herec Radek Valenta vytvořil ve svém Brutovi živou, současnou postavu politika hnaného ctižádostí, ale zároveň zmítaného pochybnostmi o svých činech. Titulní roli Josek svěřil zkušenému Aloisi Švehlíkovi. 

K hudební spolupráci pak přizval Milana Svobodu, jehož nepatetická, ale dramaticky pulsující hudba přispívá k celkovému vyznění inscenace jako uměleckému obrazu dnešní doby. 

Ukázka a podrobnější informace zde: http://www.rozhlas.cz/vltava/literatura/_zprava/william-shakespeare-julius-caesar--1341165 

Poslouchejte na Vltavě 26. dubna 2014 ve 14 hodin. 

Pořad: Rozhlasové jeviště | Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: sobota 14:00 | Délka pořadu: 120 minut

 

Odkaz na knihu zde: www.nakladatelstvi-romeo.cz/shakespeare--william-julius-caesar-julius-caesar/